Jak ustawić tapetę w Windows 7

Spośród opcji uprzyjemniających prace na komputerze jest dodanie swojej własnej tapety. Dla świeżo upieczonych rodziców sprawa jest prosta – zmiana tapety Windows 7 na zdjęcie swojego dziecka jest oczywista. Tak samo zakochani oraz hobbyści nie mają dylematów – jak ustawić tapetę na Windows 7, to tylko ze swoją ukochaną osobą lub pojazdem.

Pozostali przeszukują sieć aby znaleźć zdjęcie idealne. Po znalezieniu nadchodzi moment, aby zmienić tapetę w Windows 7.
W tym momencie mamy wyzwanie: zmiana tapety Windows 7 Starter!

Poniżej jest wyjaśnienie firmy Microsoft, z jakiego powodu zmiana tapety Windows 7 Starter jest utrudniona:
Windows 7 Starter Edition jest wyposażony w jedno tło pulpitu, które nie mogą być zmienione ani dostosowane. Możesz użyć Windows Anytime Upgrade, aby uaktualnić do innej wersji systemu Windows 7, która pozwoli Ci zmienić tło pulpitu (…)

Żeby jednak zmienić tę niefortunną tapetę należy użyć sztuczki opisanej na stronie aVaria w artykule Jak zmienić tapetę w Windows 7 Starter.

Jest tam po krótce opisane jak tę zmianę dokonać za pomocą prostego programu, który omija ograniczenia nadane przez Microsoft.

Oczywiście! Nie tylko domyślne tło jest nudne i niewyszukane, lecz jest to ta z tych drobnych i fajnych rzeczy, które możemy dla siebie zrobić, aby godziny spędzone przed komputerem umilić..

Teks napisany przy współpracy z blog.dobert.pl.