Oprocentowanie kredytów

Odszukanie przystępnego kredytu nie stanowi wcale łatwego zadania. W każdej placówce bankowej odnaleźć można co najmniej kilka kredytów, które różnią się od siebie dosyć zauważalnie.

Jeżeli przestudiujemy wszystkie propozycje to okaże się, iż do wyboru mamy nawet kilkadziesiąt konkurencyjnych ofert. W jaki sposób spośród takiej masy wybrać tą szczególnie korzystną?

Całkowity koszt kredytu

Powinniśmy między innymi porównywać je na podstawie RRSO (rzeczywistą stopę oprocentowania kredytu). W taki sposób prędko przekonamy się, że nagłaśniane w materiałach promocyjnych nominalne oprocentowanie stanowi zaledwie niewielką część rzeczywistych kosztów.

Najbardziej drogie bywają zazwyczaj oferty promocyjne, dlatego też na nie powinniśmy najbardziej uważać. Wyjątkiem od reguły są pożyczki promocyjne, jakie proponują niskie oprocentowanie czy też możliwość otrzymania procentowego zwrotu raty w zamian za uruchomienie rachunku bankowego i zadeklarowanie przelewania swojego wynagrodzenia.

Podpowiedzi tyczących się wyboru poszukiwać można też w sieci. Na przeróżnych witrynach internetowych podejmujących tematykę finansową nierzadko publikowane są zestawienia prezentujące najbardziej atrakcyjne oferty pożyczkowe. Korzystając z takich rankingów odszukać można naprawdę korzystny kredyt, który nie będzie dla nas nazbyt dużym obciążeniem.

Jeżeli właściwie przyłożymy się do naszych poszukiwań i nie damy się naciągnąć na najlepsze okazje, niewątpliwie nie będziemy żałowali swojego wyboru.