Kredyt Bank rozpoczął w tym roku współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim. Objął…

Kredyty ogłoszenia
Kredyt Bank rozpoczął w tym roku współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim. Objął stypendialnym wsparciem najlepszych zawodników kadry narodowej z klas: Laser Standard, Laser Radial, Finn, RS:X kobiet, RS:X mężczyzn. Priorytetem dla obu stron jest profesjonalne przygotowanie polskiej ekipy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Kredyt Bank zdecydował się na realizację programu stypendialnego dla wybranych żeglarzy kadry narodowej w żeglarstwie, aby zapewnić im optymalne warunki do pracy, pozwalające na skupienie się na tym, co dla nich w tym momencie najważniejsze – na rozwoju osobistym, intensywnych treningach i budowaniu formy na kolejne mistrzostwa i Igrzyska Olimpijskie.

– Spośród wielu żeglarskich klas wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych, ale niewystarczająco dofinansowanych. To klasy z potencjałem olimpijskim i szansami na medale dla Polski. Wybraliśmy też najlepszych, najbardziej utytułowanych zawodników, którzy już dziś stają na najwyższych stopniach podium, tworząc tym samym Kredyt Bank Polish Sailing Team –  powiedział Maciej Bardan, prezes zarządu Kredyt Banku. – Mimo widocznych na pierwszy rzut oka różnic między nami – mamy wspólne cechy. Dla banku i dla żeglarzy z naszego teamu liczą się takie same wartości: partnerstwo, szacunek, otwartość. Wspólna jest również nasza pasja, bo przecież prowadzenie każdej firmy to także rejs w jasno określonym kierunku. Żeglarstwo to nie tylko sport. To sposób myślenia, charakter, styl życia – dodał.

W ramach wsparcia stypendialnego bank przygotował dla żeglarzy z Kredyt Bank Polish Saling Team dwa fundusze:

Fundusz Stypendialny – stypendia dla najlepszych, które pozwolą na profesjonalne warunki rozwoju i treningu przed Igrzyskami w Londynie.

Fundusz Socjalny – stypendia dla zawodników czasowo niezdolnych do aktywnego udziału w treningach z powodów losowych (choroba, kontuzja, ciąża itp., a tym samym pozbawionych wsparcia finansowego.

W ramach współpracy żeglarze Kredyt Bank Polish Saling Team pływają w barwach banku. Ekipa otrzymała również jednolite stroje sportowe. Bank finansuje również dwa samochody transportowe dla wspieranych klas.

– Wsparcie stypendialne i materialne ze strony banku jest ogromnie ważne – bez tego trudno jest myśleć o profesjonalnym sporcie i zdobywaniu medali. Liczy się też pomoc medialna, na jaką możemy liczyć ze strony banku. To właśnie dzięki mediom ludzie będą mogli usłyszeć o sukcesach naszej kadry narodowej w żeglarstwie olimpijskim. Jako aktualny Mistrz Świata wiem, że bez wsparcia ze strony Kredyt Banku sukces został by szybko zapomniany.  Dla mnie w tym roku celem jest medal Mistrzostw Europy w Bułgarii i obrona tytułu na Mistrzostwach Świata w Australii, a także wygrana eliminacji do Igrzysk. To medialne wydarzenia, w których towarzyszyć będzie mi Kredyt Bank – ocenił współpracę Piotr Myszka, Mistrz Świata w klasie RS:X.

Dwa najważniejsze tegoroczne sprawdziany dla Kredyt Bank Polish Saling Team to sierpniowy test olimpijski w Weymouth (Wielka Brytania – sierpień 2011 r. oraz mistrzostwa świata klas olimpijskich w Perth (Australia – grudzień 2011 r.

Źródło: Kredyt Bank