montaż oświetlenia świetlikami

Pasma świetlne znajdują główne używanie w doświetlaniu obiektów przemysłowych ze względu na dowolność wymiarów ( od chwili szerokości 0,90m tudzież długości bez ograniczeń ).

Ogromną zaletą pasm świetlnych spośród glin zaś poliwęglanu jest ich nieznaczny ekwipunek w porównaniu z pasma świetlne wypełnionymi szkłem.

Ze względu na alternatywa wykonania pasma w zakresie wymiarów co 1cm, nasze pasma jest dozwolone zaadaptować aż do dowolnej konstrukcji dachu. Ta wartość ma szczególne duże prestiż w przypadku wbudowywania pasm świetlnych w obecny dach.

Do produkcji pasm stosowane są materiały najwyższej jakości, analizowanie mechaniczna wykonywana jest na maszynach sterowanych cyfrowo. Do produkcji podstaw stosujemy blachę stalową ocynkowaną surową względnie lakierowaną proszkowo na kolor wg palety RAL o godnie dobranej grubości.

Podstawa posiada dolną półkę na skroś którą mocuje się podstawę aż do konstrukcji dachu oraz górną półkę przystosowaną do montażu ocieplenia.

Wykonujemy substrat o dowolnej wysokości. Przy większych rozpiętościach stosujemy dodatkowe elementy usztywniające tzw. ściągi. Wykonujemy element wersji wymagającej ciągłego podparcia oraz w wersji samonośnej wymagającej podparcia co max. 6m.

Konstrukcja świetlików wykonana jest spośród profili aluminiowych o nie bez przyczyny opracowanym kształcie w celu odprowadzenia wody zaś zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości np,. na obciążenie śniegiem, dryf natomiast ssanie wiatru.
W celu zwiększenia walorów dekoracyjnych, konstrukcje oferujemy w wersji lakierowanej proszkowo na opcjonalny kolor wg palety RAL bądź anodowanej.

GULAJSKI – pasma świetlne

Jako wypełnienie stosujemy płyty poliwęglanowe wielokomorowe czy też lite najwyższej jakości spośród wbudowanym filtrem UV.
Płyty komorowe oferujemy bezbarwne, mleczne lub przydymione, płyty lite bezbarwne natomiast mleczne.
Grubość płyty każdorazowo dobieramy poniżej kątem wytrzymałości na obciążenia i wymagania izolacyjności cieplnej. Przed zamontowaniem płyty komorowe są przedmuchiwane sprężonym powietrzem tudzież oklejane taśmami które odpowiadają za prawidłowy transfer powietrza w komorach zaś zabezpieczają przed przedostaniem się do komór kurzu, pyłu.
i tak dalej
Wypełnienie pasm wykonujemy w wersji SRO (słabo rozprzestrzeniającej ogień) zaś NRO (nie rozprzestrzeniającej ognia)

Oferujemy pasma świetlne łukowe, dwuspadowe natomiast piramidalne (czterospadowe).

Pasma mogą stanowić montowane do podstaw systemowych a istniejących cokołów np. ceglanych, żelbetowych, stalowych, drewnianych.
Ma to szczególnie duże waga w przypadku remontu starych świetlików.

pasma świetlne wyposażamy na głód w klapy wentylacyjne i w klapy dymowe (oddymiające) spośród pełną automatyką: główna kwatera

– alarmowa, przycisk
– alarmowy, czujki dymu, centrala
– pogodowa, sensor
– deszczu, sensor
– wiatru, oprowadzacz
– zdalnego sterownia. Klapy mogą egzystować
– podpięte do
– systemu SAP obiektu.

GULAJSKI – pasma świetlne

Wykonujemy także kompleksowe remonty starych świetlików.

Zamieniamy stare ciężkie konstrukcje na nowe lekkie z poliwęglanu tudzież aluminium

GULAJSKI – pasma świetlne

Posiadamy wszelkie dokumenty uprawniające aż do stosowania pasm świetlnych, świetlików punktowych, wyłazów tudzież klap dymowych na terenie całej Unii Europejskiej.