Nordea Bank Polska zajął I miejsce w zestawieniu „Największe banki wg dynamiki przy…

darmowe ogłoszenia kredyty pożyczki
Nordea Bank Polska zajął I miejsce w zestawieniu „Największe banki wg dynamiki przychodów”, przygotowanym przez Gazetę Finansową. Prawie 33% wzrost przychodów operacyjnych na koniec 2010, to najlepsze osiągnięcie na rynku bankowym.

Rok 2010 był kolejnym rokiem, w którym banki wzmacniały swoją pozycję po nie tak dawnym spowolnieniu gospodarczym.  Rosły zarówno aktywa sektora bankowego, które w 2010 roku były o 9,5% wyższe niż przed rokiem, jak i zyski netto banków. W ujęciu ogólnym rynku bankowego zanotowano również spadek kosztów finansowania.

Gazeta Finansowa przyjrzała się łącznym przychodom operacyjnym, jakie poszczególne banki osiągnęły w 2010 roku. Analizie, w dwóch obrębach zestawieniach, poddano zarówno ich wielkość jak i dynamikę. Opracowane zestawienia pokazały, że wysoka wartość przychodów nie zawsze idzie w parze z dynamiką ich wzrostu. Na dziesięć banków kwalikowanych pod względem największej wartości przychodów tylko cztery znalazły się w zestawieniu ukazującym ich dynamikę wzrostu. Ponadto, takie giganty finansowe jak Bank Pekao, zajmujący II miejsce pod względem wielkości przychodów i III w tej samej kategorii Bank Zachodni WBK, w ogóle nie znalazły się w dziesiątce najszybciej zwiększającej przychód.

Nordea Bank Polska zajął I miejsce w zestawieniu, ukazującym dynamikę wzrostu przychodów. Bank zanotował w 2010 roku wzrost przychodów operacyjnych o 32, 92%, wynikiem tym zdeklasował konkurentów, drugi w zestawieniu Bank Polskiej Spółdzielczości uzyskał 14% wzrost przychodów, a trzeci Getin Noble Bank – 12,73%.

Dynamiczny wzrost przychodów banku Nordea jest rezultatem rosnącej skali działalności banku, który w 2010 roku zwiększył liczbę placówek ze 160 do 205.

Źródło: Nordea Bank Polska

Ogłoszenia pożyczki prywatne